log in

КОМПАНИИ ПО ДЕЈНОСТ

Вилла Дудан

cropped logo2

Адреса:Јане Сандански бр:12 6000,Охрид Македонија
Телефон:070 353 999
Е-маил:maslova@ohrid.com.mk
Веб: www.villadudan.com
Facebook Page:https://www.facebook.com/VillaDudan/
Booking: https://www.booking.com/hotel/mk/villa-dudan

      ОПИС                

Во непосредна близина до плажите, Стариот град и главните туристички атракции, Вилла Дудан нуди удобност и одлични услови.Обезбедуваат место за одмор или започнување на нов ден и нова авантура. Гости тука може да уживаат во WiFi пристап или да гледаат телевизија.Во сите соби има кабловска телевизија и фрижидер,бања со туш,када е обезбедена во секоја соба,телевизор со рамен екран и студиа доаѓаат со кујна. Исто така, гостите можат да се сончаат на терасата. Една заедничка кујна се наоѓа на ходникот и бесплатен јавен паркинг е можно на лице место.Брегот на езерото е на само 100 метри. Познатата Црква Св Софија  може да се посети во рок од 5 минути пешачење. Средновековната тврдина Самуил е 2 километри и аеродромот во Охрид може да се постигне во рок од 15 минути возење.

    ГАЛЕРИЈА           

 

Вилла Дудан

     МАПА                 

Печати